Kollama Dizisi İlk ve Tek Fan Sitesi
Bölüm Resimleri , Bölüm Fragmanları , Oyuncu Resimleri ve Dizi Müzikleri.. Bunların Hepsinden Yararlanabilmek İçin Lütfen Üye Olunuz ...

Fıkra Arşivi B-261910-üye_ol

Bölüm Resimleri , Bölüm Fragmanları , Oyuncu Resimleri ve Dizi Müzikleri.. Bunların Hepsinden Yararlanabilmek İçin Lütfen Üye Olunuz ...

Fıkra Arşivi B-261910-üye_ol

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kollama Dizisi İlk ve Tek Fan SitesiHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

Kayıt OlAnasayfaLatest imagesAramaGiriş yap

Fıkra Arşivi

Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty
MesajKonu: Fıkra Arşivi   Fıkra Arşivi EmptyPerş. Ekim 21, 2010 6:13 pm

Bir gün bir uçakta Fransiz, ingiliz, Alman, Rus, iranli, Hollandali ve Türk laylaylom gidiyolarmis
Neyse uçak rotasini takip ederek giderken ingiltere'nin üstünden geçiyoringiliz söyle bi asagilari süzüyor ve lafa giriyor:
- Arkadaslar, burasi benim memleketim, ingiltere Bizim, diyor,
biramız acaip meshurdur, sahane biralar üretiriz, içmelere doyamazsiniz
Neyse ingiltere bitiyor
Fransa'nin üstünden geçiyorlar ve Fransiz daliyor:
- Burasi da Fransa Bizim kizlarimiz meshurdur, öpmelere kiyamazsiniz
Derken, sira Almanya ya geliyor Uçakta ki Alman bi iç çekiyor
- Hey gidi memleket diyor, biz bi arabalar üretiriz
Binmelere kiyamazsiniz
Sonra efendim, geliyor Hollanda'ya Hollandali bakiyo sööyle
bi asagiya:
- Burasi da Hollanda diyor Ah o güzel evler diyorBizim evlerimiz meshurdur
Uçak geçiyor Rusya'ya sonra ( Nasýı bi rotaysa, artık
Rus bakiyor asagiya
- Bizim diyor KGB' miz meshurdur Dünya da sinek havalansa haberdar olur Herseyi takip eder
Sonra iran'a dönüyor uçak iranli bakiyo söyle bi göz süzerek:
- Abiler diyor; burasi da iran Bizim de HALIMIZ meshurdur diyor, yumusaciktir
Geldik Türkiye'ye Türk bakiyo asagiya Düsün düsün nerden baslasam ki (o kadar çok meshur şeyimiz var ki, en orjinalini söylemeliyim diye),hah buldum diye düsünüyo ve basliyo anlatmaya
- Arkadaslar diyor Burasi Türkiye Bizim delikanlimiz çok ünlüdür Öyle ki; alir Fransizin kizini,içer ingilizin birasini,
atar Alman'in arabasina, ***ürür Hollandali'nin evine,yatirir iranlinin halisina Çatir çatir sever
KGB nin de bir ------ haberi olmaz))</TR>
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Arşivi   Fıkra Arşivi EmptyPerş. Ekim 21, 2010 6:13 pm

Doktor SıRRı

Bir kadın ve bir erkek doktorun özel muayenehanesine giderek vizite ücretin öderler ve muayene olmak istediklerini söylerler
Doktor; anlatın bakalım neyiniz var?
Adam; doktor bey, ben 15 yıllık evliyim fakat bugüne kadar karımı hiç mutlu edemedim Sağlıklı bir cinsel ilişkimiz olmuyor
Doktor çifte şöyle bir bakar ve masanın çekçecesinden çıkardığı bir tane hapı erkeğe uzatarak; "bunu yut ve arka odaya gidip deneyin"
Adam hapı alır ve yanındaki kadınla birlikte doktor muayenehanesinin arkasındaki odaya geçerek sağlıklı bir şekilde işini görür ve mutlu bir ifadeyle çıkarlar, doktora da teşekkür ederler
Doktor çiftin mutluluğunu görünce dayanamaz ve; "Aslında bu bir doktor sırrı, söylenmez ama yine de ben size bir sır vereyim Sizin hiç bir şeyiniz yok Sadece psikolojik Çünkü size verdiğim ilaç Aspirin'di"
Adam sırıtarak; "Doktor bey, bende size bir sır vereyim mi? Bu kadın benim karım değil, yatacak yer bulamadık da
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Arşivi   Fıkra Arşivi EmptyPerş. Ekim 21, 2010 6:13 pm

Bir gün bir bilim adami yilbasi nedeniyle hastaneleri gezip akillanan delileri salmaya karar vermis Bir sürü hastaneyi gezmis fakat hic akillandigina kanaat getirilen deliye rastlamamis

En sonunda bir hastaneye gitmis birde bakmis ki bütün deliler zipliyor hemen onlarla ilgilenen doktorlara sormus:
-"Bunlar neden böyle zipliyorlar?"
-"Bunlar kendilerini misir patlagi zannediyorlar" demis

Birde bakmislar ki bir tanesi ziplamadan yatagin üzerinde sabit bir sekilde duruyormusE tabi bunlar da onun iyileştiğini varsa***** hemen ona yaklasarak sormus
-"Sen neden ziplamiyorsun?"
-"Ben tavaya yapistim"
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Arşivi   Fıkra Arşivi EmptyPerş. Ekim 21, 2010 6:14 pm

Amerikalıların yardımı ile karayolu çalışmaları yapılıyormuş
Bölgeye yakın bir köyde de Köylüler bir patika yolu yapıyorlarmış
Bunun için bir eşeği tepeye doğru kovalayıp onun geçtiği yeri
sertleştirerek
yolu tamamlıyorlarmış
Malum hayvan içgüdüsel olarak hedefe doğru en az yorucu yolu seçer
ya!
Bu köylüler, O sırada orada vazifeli olan bir Amerikalı mühendisin
dikkatini
çekmiş
Mühendis olanları merak ederek tercümanı -ya da karayolu projesinin
bir Türk
Yetkilisi-ile yanlarına gitmiş
-"Kolay gelsin, ne yapıyorsunuz burada böyle?"
İçlerinden en uyanık olanı;
-"Yol yapıyoz" diye cevap vermiş
-"E, bu eşek ne işe yarıyor?"
Köylü genel işlem sırasını şöyle bir anlatmış Eşeğin yolun nereden
geçeceğine karar verdiğini söylemiş
Amerikalı mühendis çok ilginç bulduğu bu fikre yerlere yatmış
gülmekten:
-"EeeEşek bulamayınca ne yapıyorsunuz?"
-"O zaman Amerika'dan mühendis getirtiyoruz
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty

Bir gün havacilarin karacilarin ve denizcilerin en yüksek
komutanlari askerlerinin cesaretlerini
birbirlerine ispatlamak için toplanmislar Karacilarin komutani bir
asker çagirmis Asker "Emret komutanim" diyerek yanina gitmis
Komutani yere yatmasini istemis Daha sonra da bir tanka askerin üzerinden geçmesi için emir vermis Asker kilini bile kipirdatmadan yattigi yerde beklemis ve malumunuz ezilmis Komutan digerlerine dönerek "iste cesaret" demis
Havacilarin komutani bir asker çagirmis Asker yine "Emret
komutanim" diyerek komutaninin yanina gitmis Komutani helikoptere binmesini emretmis Asker helikoptere binmis ve havalanmis Daha sonra komutani askere asagiya parasütsüz atlamasini emretmis Asker de emre itaat etmis ve atlamis Yere çakilmis ve can vermis Komutan da digeri gibi dönerek:
"iste cesaret" demis
Sira gelmis denizci komutana Denizci komutan askerini çagirmis
Asker "Ne var lan" demis
Komutan "Gel buraya!" emrini vermis
Asker de ona "Hade len" demis
Komutan diger komutanlara dönerek
"iste cesaret"
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty

Bir devrin tüm as ve klas futbolcuları cennette buluşmuş Cennetin baş meleği de futbol meraklısıymış Şeytanı çağırtmış: -"Cennetle cehennem arasında bir maç düzenleyelim ne dersin?" -"Boşuna oynamayalım, biz kazanırız", demiş şeytan -"Olur mu en iyi futbolcular bizde, ne kadar da kötü futbolcu varsa sizde" Şeytan şeytanca gülümsemiş: -"Ama bütün hakemler de bizde"
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty

Bir devrin tüm as ve klas futbolcuları cennette buluşmuş Cennetin baş meleği de futbol meraklısıymış Şeytanı çağırtmış: -"Cennetle cehennem arasında bir maç düzenleyelim ne dersin?" -"Boşuna oynamayalım, biz kazanırız", demiş şeytan -"Olur mu en iyi futbolcular bizde, ne kadar da kötü futbolcu varsa sizde" Şeytan şeytanca gülümsemiş: -"Ama bütün hakemler de bizde"
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty

Bir gün yolda yaya giden bir bektaşinin önüne bir atlı çıktı: - "Baba" dedi, "bir müşkülüm var Beni aydınlatır mısın?" Bektaşi yanıt verdi: - Elimden gelen bir şeyse, hay hay oğlum - Şunu öğrenmek istiyorum: Şu anda Allah ne yapıyor? Sualin münasebetsizliğine içerleyen derviş, hiç belli etmemiş: - Yanıt veririm ama bir şartla, sen o attan in, ben bineyim - Neden? - Böyle yüksek bir suale yüksekten yanıt vermek gerekir de ondan! Adam attan inmiş, Bektaşi binmiş Adam: - "Hadi" demiş "söyle bakalım Allah şimdi ne yapiyor?" Bektaşi: - "Ne yapacak" demiş, "atı senin gibi bir budalanın elinden alıp, benim gibi bir akıllıya veriyor" Ve çalakamçı uzaklaşmış
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty

Bir kadınla en çok kimin birlikte olabileceği konusunda bir yarışma yapılıyormuş, dayanırsa kadın dayanamazsa yarışmacı büyük ödülü alacakmış Nam-ı Kemal de oradaymış Her postadan sonra da duvara çarpı atılıyormuş Alman başlamış 1,2,3 tıkanmış İngiliz başlamış 3,5,7 o da tıkanmış Fransız 15,20 derken o da kalmış Bizim Nam-ı Kemal başlamış 70,80,90 derken durmak bilmiyor Bakmış kadın iş kötü, Nam-ı Kemal'in duracağı yok, 95yi yaparken "yok efendim bu 94" diye tutturmuş Nam-ı Kemal, "Olur mu hanfendi 95 oldu, burada boşuna mı çarpı atıyoruz, sayıyoruz" dese de kadın dinlemiyor, "hayır bu daha 94" diyormuş En sonunda bizimki zıvanadan çıkmış: - "Başlarım şimdi çarpına da sana da, sil hepsini sıfırdan başlıyoruz"
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty

Bi rahiple Bi otobüs şöförü cennetin kapısının önünde içeri girmek için sıra bekliyorlarmıs bekliyorlarmıs sıra rahibe gelmiş melek demişki sen dünya da neler yaptın anlat
__Rahip: ben karıma ve cocuklarıma sadıktım hergun insanlara ayinler verirdim demiş
__Melek: tmm bunları biliyoruz zaten al sana cennetin gümüş anahtarı demiş ve ona gümüş anahtarı vermiş
sıra otobüs şöförüne gelmiş
__Melek: sen dünyada neler yaptın demiş
__ otobüs şüfürü:Ben tanrıya inanmazdım ve otobüsü cok hızlı kullanırdım demiş
__Melek: bunlarıda zaten biliyorduk demişal sana cennetin altın anahtarı demiş ve anahtarı vermis
__Rahip hemen atlamıs ortaya ben tanrının yolunda okadar calıstım ayinler verdim bana gümüş anahtar verdinizde tanrıya inanmayan bu adama neden altın anahtar veriyorsunuz demiş
__Meleken ayin verirken herkez uyuyordu ama o adam otobüs kullanırken herkez sağ salim inmek için dua ediyordu demiş
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Arşivi   Fıkra Arşivi EmptyPerş. Ekim 21, 2010 6:15 pm

Trabzon-Fener macı varmıs bu mac sampiyonu belirliycekmis stad tamamen doluymuş sadece temelin yanı boşmuş temele sormuşlar yanın niye boş
__Temel:ben karıma almıstım bu koltuğun biletini gecen hafta 3 gun once karım oldu ondan boş demis
sormuşlar bileti bi akrabana verseydin onla gelseydin bari
__Temel:herkes karımın cenazesine gitti bende vercek kişi bulamadım demiş
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty

Adam Marangoz Temele Gidip 3 Ay Sonra Doğacak çocuğu Için Bir Beşik Yapmasini Istemiş Ve 2 Milyon Vermiş 1 Ay Sonra Beşiğin Durumunu Gormek Için Gitmiş Ama Marangoz Temel Meşe Kuruyor Demiş çocuk Doğmuş Adam Gitmiş Temel Meşe Tam Kiv***** Gelmek üzere Biraz Daha Bekleyelim 1 Ay 1 Yil 3 Yil 5 Yil Derken çocuk Büyümüş Evlenmiş Eşi Hamileymiş Büyükbaba Adayi Oğlunu çağirmiş Ve Beşik Meselesini Anlatmiş Git O Marangoz Temele Selamimi Sole Sana Yetişmedi Hiç Olmazsa Torunuma Yetşsin"" Oğlan Gitmiş Durumu Anlatmiş Temel çikarmiş Cebinden 2 Milyonu Vermiş Ve Git O Babana Sole Ben Bole Aceleye Gelemem Demiş
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty

Adam Marangoz Temele Gidip 3 Ay Sonra Doğacak çocuğu Için Bir Beşik Yapmasini Istemiş Ve 2 Milyon Vermiş 1 Ay Sonra Beşiğin Durumunu Gormek Için Gitmiş Ama Marangoz Temel Meşe Kuruyor Demiş çocuk Doğmuş Adam Gitmiş Temel Meşe Tam Kiv***** Gelmek üzere Biraz Daha Bekleyelim 1 Ay 1 Yil 3 Yil 5 Yil Derken çocuk Büyümüş Evlenmiş Eşi Hamileymiş Büyükbaba Adayi Oğlunu çağirmiş Ve Beşik Meselesini Anlatmiş Git O Marangoz Temele Selamimi Sole Sana Yetişmedi Hiç Olmazsa Torunuma Yetşsin"" Oğlan Gitmiş Durumu Anlatmiş Temel çikarmiş Cebinden 2 Milyonu Vermiş Ve Git O Babana Sole Ben Bole Aceleye Gelemem Demiş
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty

Bir rahip arabada tek basina seyir halindeyken,yol kenarinda bekleyen bir rahibeye rastlar, arabasini durdurur ve rahibeyi istedigi yere goturmeyi teklif eder, rahibe de kabul eder Rahibe arabaya biner, bacak bacak ustune atarak elbisesinin açilmasini saglar ve ortaya sahane bacaklar çikar
Rahip bacaklara goz atarken, nerdeyse bir kaza geçirecektir Arabayi kontrol altina aldiktan sonra, çevik bir hareketle elini rahibenin bacaklarina goturur Rahibe ona dogru bakar ve "129 ayeti hatirlayin Peder" diye soyler Peder sinirlenir ve ozur diler Elini geri çekmek için adeta kendini zorlar Bu arada, gozlerini bir turlu bacaklardan ayiramaz Vites degistirirken yine elini bacaklara dogru kaydiriverir Rahide bir kere daha "129 ayeti hatirlayin Peder" diye soyler
Peder, bir kere daha ozur diler "Bu zayifligim için ozur dilerim" Manastira varinca rahibe arabadan iner, pedere dogru anlamli bir goz kirpar ve yoluna devam eder Kiliseye varinca rahip hemen bir incil aramaya gider ve 129 ayete bakar Ayette "ileri gidin ve arastirin, sonunda zafere ulasacaksiniz" der

HIKAYEDEN ÇIKARILACAK DERS:
Isinizle ilgili daima bilgi sahibi olun, yoksa çok buyuk firsatlar kaçirabilirsiniz!
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Arşivi   Fıkra Arşivi EmptyPerş. Ekim 21, 2010 6:16 pm

Vezirler padişaha çıkmışlar: "Efendim, hazinede
para yok, yeni vergilere ihtiyacımız var" demişler
"Eee iyi ne vergisi koyalım" "Köprülere adam koyalım
gelip geçenden 1 akçe alalım" Aradan bir süre geçmiş
padişah merak etmiş halktan bir tepki var mı diye
Hiçbir şey yok demişler "İyi o zaman köprülerin
çıkışına da adam koyalım 1er akçe daha alalım" demiş
Aradan bir süre daha geçmiş "Var mı tepki, şikayet "
"Yok!" Padişah kızmış: "Ulan demiş, köprülerin
ortasınada birer adam daha koyun gelip geçeni becersin"
Bir kaç gün daha geçmiş gene bir tepki yok Padişah
çok kızmış Köyün birine gidelim halkı dinleyelim demiş
Neyse vatandaşı toplamışlar meydana Padisah sormuş:
"Var mı bir şikayetiniz, derdiniz" Ses yok
"Var mi bire deyyuslar konuşun yoksa taş üstünde taş
omuz üstünde baş bırakmayacam" Biri çekine çekine
elini kaldırmış "Hah" demiş padişah söyle
"Padişahım su köprünün ortasindaki adam var ya"
"Eeee" "Akşamları çok kalabalık oluyor, sıra uzuyor,
bir kişi daha koysanız"
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty

Amerika'da adamin biri isine giderken birden
anormal bir trafigin icine duser, ama trafik bir milimetre
bile kipirdamamaktadirBir sure sonra arabsinin yan c***** birisinin
tikladigini gorur ve camini acar

-Ne var, ne olmus acaba ?
-Teroristler Bush'u yakaladilar Eger 1 milyar dolar
verilmezse, ustune benzin dokup yakacaklarmis
-Haa simdi
anladim bu trafigi
-Ya iste onun icin, herkesten biraz yardim topluyoruz
-Insanlar ne kadar veriyor ortalama olarak ?
-Valla yaklasik olarak 5 'er litre!!
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty

Kız erkek arkadaşını arayıp akşam yemeğe davet etmiş Hem ailesiyle tanıştıracak, hem de ailesi dışarı çıktıktan sonra erkek arkadaşıyla birlikte olacakmış Çocuk kız arkadaşının evine gitmeden önce bir eczaneye uğrar Eczacıya: - "Bana prezervatif verir misiniz?", der; eczacı da ne yapacağını sorar Çocuk da kız arkadaşının evine gideceğini, kızın ailesi gittikten sonra birlikte olacaklarını söyler Akşam yemek yemek için masaya otururlar Yemekten önce dua edilir herkes yemeğe başlar ama çocuk hala dua ediyordur Kız çocuğa, "ben senin bu kadar dindar olduğunu bilmiyordum", der Çocuk da kıza: - "Ben de senin babanın eczacı olduğunu bilmiyordum!!!"
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty

Sobadaki hikmet
Fizikçi, matematikçi, kimyacı, jeolog ve antropologdan oluşan bir heyet bir araştırma için arazide bulunmaktadır Birden yağmur bastırır Hemen yakındaki bir arazi evine sığınırlar Ev sahibi bunlara bir şeyler ikram etmek için biraz ayrılır Hepsinin dikkati soba üzerinde toplanır Soba yerden 1 m kadar yukarda, altındaki dizili taşların üzerindedir Sobanın niçin böyle kurulmuş olabileceğine dair bir tartışma başlar Kimyacı, "adam sobayı yükselterek aktivasyon enerjisini düşürmüş, böylece daha kolay yakmayı amaçlamış"; fizikçi, "adam sobayı yükselterek konveksiyon yoluyla odanın daha kısa sürede ısınmasını sağlamak istemiş"; jeolog, "burası tektonik hareketlilik bölgesi olduğundan herhangi bir deprem anında sobanin taşların üzerine yıkılmasını sağla***** yangin olasılığını azaltmayı amaçlamış"; matematikçi, "sobayı odanın geometrik merkezine kurmuş, böylece de odanın düzgün bir şekilde ısınmasını sağlamış"; antropolog, "adam ilkel topluluklarda görülen ateşe tapmanın daha hafif biçimi olan ateşe saygı nedeniyle sobayı yukarıya kurmuş" Bu sırada ev sahibi içeri girer ve ona sobanın yukarda olmasının nedenini sorarlar, Adam cevap verir: - "Boru yetmedi"
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty

Adamın biri, bir gün ağacın altında namaz kılıyormuş Ağaçta bulunan başka biri de onu izliyormuş Namazını bitiren adam daha sonra namazının kabul olması için Allah'a dua etmeye başlamış - "Allahım sen namazımı kabul et" Ağaçtaki adam: - "Etmem", diye cevap vermiş Adam şaşırmış Tekrarlamış: - "Allahım sen kıldığım namazı kabul et" - "Etmem" Adamın şaşkınlığı iyice artmış Yine: - "Allahım sen namazımı kabul et", demiş Ağaçtaki adam tekrar: - "Etmem", deyince adam sinirlenmiş - "Etmezsen etme Zaten abdestsiz kılmıştım"
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty

Öğretmen öğrencilere soru soruyor: - "Ağaçta 7 kuş var Avcı ateş ediyor, 3 tanesini vuruyor Ağaçta kaç kuş kaldı?" Biri cevap veriyor: - "4 kuş kalır" Başka bir çocuk da hemen atılır: - "Hayır öğretmenim ateş edince bütün kuşlar uçar, ağaçta hiç kuş kalmaz" Öğretmen bunun üzerine: - "Cevap yanlış ama stilini sevdim", der Çocuk buna karşılık verir: - "Öğretmenim, ben de bir soru sormak istiyorum Karşıdan 3 bayan geliyor, ellerinde dondurma var Biri yala***** yiyor, biri emerek, biri de ısırarak Bu bayanlardan hangisi evlidir?" Öğretmen düşünüyor, düşünüyor - "Emerek yiyen evlidir", diyor Çocuk cevap veriyor: - "Hayır öğretmenim, parmağında alyansı olan Ama ben de sizin stilinizi sevdim"
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Arşivi   Fıkra Arşivi EmptyPerş. Ekim 21, 2010 6:17 pm

Baba, ortaokul üçüncü sınıfa giden oğlunun elinde karneyle salona girdiğini görür "Allah allah, dönem ne çabuk bitmiş" diye düşünür ve oğluna seslenir:
-"Getir bakayım şu karneyi!"
-"Al baba"
Adam karneye bir bakar ki, beden eğitimi ve resim dışındaki tüm dersler zayıf
-"Bir dediğini iki etmiyoruz, bilgisayar dedin, bilgisayar aldık, ingilizce kursu dedin ingilizce kursuna gönderdik, gitar kursu, müzik aletleri, ne istersen yapıyoruz Kız arkadaş uğruna harcadığın çiçek parasının haddi hesabı yok Ne bu notların hali, rezil şey!"
-"Baba O benim karnem değil ki, senin kitaplarını karıştırıyordum, birinin arasında karnelerinden birini bulmuştum"
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Arşivi   Fıkra Arşivi EmptyPerş. Ekim 21, 2010 6:23 pm

Bir gün doktorlar, tımarhanede yaptıkları araştırmada en akıllı deliyi seçeceklermiş Bir gün delilerden biri bahçede bulunan havuza düşmüş ve boğulmak üzereymiş Delilerden biri havuza düşen arkadaşını kurtarmaya çalışmış Bunu gören doktorlar arkadaşını kurtaran deliyi yanlarına çağırmışlar ve "seni en akıllı seçiyoruz" demişler Doktorlardan biri: "Peki kurtardığın arkadaşını çağır da sana teşekkür etsin" demiş Deli: "Gelemez ki!" Doktor: "Neden gelemezmiş?" Deli: "Çünkü kuruması için onu astım!"
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty

Mehmet Akif Ersoy

GÜNÜN BİRİNDE MEHMET AKİF ERSOY BİR ÜNİVERSİTEYE DERS VERMEYE GİTMİŞ DERSE GİRDİĞİNDE ÖĞRENCİLERDEN BİRİ MEHMET AKİFİ KÜÇÜK DÜŞÜRMEK İÇİN:
-AFEDERSİNİZ VETERİNERMİSİNİZ?
MEHMET AKİF CEVABI YAPIŞTIRIR
-EVET BİR YERİNİZMİ AĞRIYO </TR>
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty

Bir gün kısa ömrü kalan adamla kör adam oturuyorlarmışKısa ömürlünün burnuna toz gelmiş ve hapşırmışKör çok yaşa,kısa ömürlüyse sende gör demiş
Bundan sonrada kısa ömürlü çok yaşamış,kör de görmeye başlamış
CANPOLAT
Katılımcı Üye
CANPOLAT

Fıkra Arşivi Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Arşivi   Fıkra Arşivi EmptyPerş. Ekim 21, 2010 6:24 pm

Bir Eşek(lik) Hikayesi!

Bir TV kanalı kırsal bölgelerden birine belgesel çekmeye gitmiş İşte köy köy dolaşacaklar, ahalinin halini, günlük yaşamını anlatacaklar

Bir köyde yaşlı bir amca bulmuşlar, sohbeti kuvvetli “Amca” demişler; “Sen bize en mutlu günlerinden birini anlat, biz de kaydedelim Alem görsün ne mutlu günleriniz var!”

Amca başlamış; “Bi gün Hamdo’nun eşegi gayboldi Daga gittik, eşegi aradık, aradık Eşegi bulduk, çok sevindik O sevinçle hepimiz eşegi b!”

Yönetmen bir panik atlamış, “Kes, kes, kaydı kes!”

Amcaya dönmüş; “Aman amca ne yapıyorsun? Hiç öyle hikâye olur mu? Eşekli filan Sen bize başka mutlu bir hikâyeni anlat”

Amca başlamış; “Bi gün Memo’nun garisi gayboldi Daga gittik, gariyi aradık Gariyi bulduk, çok sevindik O sevinçle hepimiz gariyi !”

“Aman aman Amca, anlaşıldı! Sen boşver mutlu hikâyeleri, sen en iyisi bize en üzüldüğün hikâyeyi anlat!”

“Bi gün daga gittim gayboldim!”

Keees kes!

Fıkra Arşivi
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki